Główna Aktualności Budżet Obywatelski Dzierżoniów

Budżet Obywatelski Dzierżoniów

Budżet Obywatelski Dzierżoniów
98
0

Od początku nowego roku rozpoczynamy realizację budżetu obywatelskiego. Aż milion zł będą mieli co roku do wydania mieszkańcy Dzierżoniowa na to, co ich zdaniem należy zrobić w mieście. 100 tys. zł należeć będzie wyłącznie do młodzieży. Proporcjonalnie do liczby mieszkańców będzie to jeden z największych budżetów obywatelskich w województwie dolnośląskim.

– Budżet obywatelski to możliwość bezpośredniego decydowania o tym, co powstanie w naszym najbliższym otoczeniu. To także źródło wiedzy o potrzebach mieszkańców i ważny element budowania społeczeństwa obywatelskiego – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.
Już od stycznia będzie można na specjalnym formularzu zgłosić zadanie do realizacji. Wystarczy zebrać pod nim 30 podpisów mieszkańców. Pierwszy etap potrwa do końca lutego. Do końca kwietnia trwać będzie weryfikacja wniosków. Głosować na konkretne zadania będziemy w ostatni tydzień maja i pierwszy tydzień czerwca. Każdy z mieszkańców oddać będzie mógł tylko 1 głos (identyfikacja na podst. nr PESEL).

Dorośli głosować będą w sposób tradycyjny, zaznaczając na druku odpowiednią pozycję lub on-line, poprzez specjalnie przygotowaną aplikację do głosowania na stronie www.dzierzoniow.pl. Urny staną w Urzędzie Miasta, jednostkach podległych i w namiocie na Dniach Dzierżoniowa. Młodzież (od I klasy szkół gimnazjalnych) głosować będzie w sposób tradycyjny w szkołach. Wyniki poznamy w połowie września.

Koszt realizacji pojedynczego zadania nie będzie mógł przekroczyć kwoty 200 tys. zł w przypadku zadań związanych z budową lub remontem infrastruktury miejskiej i 25 tys. zł przy działaniach mających na celu poprawę warunków życia mieszkańców.

Regulamin Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego

Otworzy się w nowym oknieFormularz zgłoszenia zadania

Otworzy się w nowym oknieOficjalny profil na Facebooku Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego

(98)