Główna Aktualności Dzierżoniów najlepszy w ciągu ostatnich 10 lat.

Dzierżoniów najlepszy w ciągu ostatnich 10 lat.

Dzierżoniów najlepszy w ciągu ostatnich 10 lat.
128
0

1204651

Dzierżoniów zdobył tytuł Najlepszego Samorządu Dziesięciolecia. Znalazł się też w gronie miast, w których są największe inwestycje.To unikalne wyróżnienie „Rzeczpospolitej” odebrał z rąk Jerzego Buzka burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun.

Na przestrzeni 10 lat Dzierżoniów zajmował pierwsze, dwa razy drugie i dwa razy czwarte miejsce. W opisie miasta zamieszczonym w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” Dzierżoniów opisywany jest jako miasto, w którym w ostatnich dziesięciu latach dochody w przeliczeniu na jednego mieszkańca wzrosły o 106%. Gazeta zauważa także fakt, że w 2012 roku Dzierżoniów znalazł się w gronie najlepiej zarządzanych organizacji w Europie.

 

Nowy-3– Dziękuję bardzo mieszkańcom za poparcie, jakie czuję w codziennej pracy nad rozwojem miasta, jak również radnym i pracownikom urzędu realizującym zadania samorządu. Takie wyróżnienie daje nam wszystkim dużą satysfakcję. Im więcej się osiąga, tym bardziej widzimy, czujemy jak dużo jest jeszcze pracy przed nami – komentuje sukces miasta burmistrz Marek Piorun.

 

Najlepsze miasta i gminy ostatnich dziesięciu lat:
Poznań – zwycięzca kategorii najlepsze miasto na prawach powiatu
Dzierżoniów – zwycięzca kategorii najlepsza gmina miejska i miejsko-wiejska
Świdnica (Lubuskie) i Zabierzów – zwycięzcy kategorii najlepsze gminy wiejskie

Informacja opublikowana w dniu 15-07-2014 na stronie www.dzierzoniow. pl

(128)